DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/r/(offset)/60

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Najważniejsze było jednak to...

Leszek Misiek Nadolski
_________

Spotkanie z Karmapą w Polsce mamy już za sobą. Sala Kongresowa, potem dwa dni w Kucharach – wszystkie te wydarzenia były naprawdę wyjątkowe. Nasz młody Szef prawdopodobnie zrobił wrażenie na wszystkich. Być może część z nas spodziewała się mistycznych rewelacji – tęczy, magicznych transformacji itd. Oficjalnie takich faktów nie zarejestrowaliśmy. Ale czy na pewno nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło?

Triangle project

Mariusz Pręgowski
_________

Któż z nas, słysząc absurdalną „jak z czeskiego filmu”, historię o sąsiadach z południa, potrafi powstrzymać się od śmiechu? I który Polak nie poczuje się troszeczkę dowartościowany, słysząc kawał o tępych i nudnych Niemcach?

Budda a Sokrates

Profesor Pemberton
_________

Znawca teorii Platona udziela XVII Karmapie Taje Dordże intensywnych lekcji zachodniej filozofii.

Ubiegłej jesieni nadarzyła się wyjątkowa okazja do wzbogacenia głębokiego dialogu pomiędzy Wschodem a Zachodem. Otóż 78-letni Harrison Pemberton, emerytowany profesor Uniwersytetu Washington and Lee w Lexington, w stanie Wirginia, udał się we wrześniu do Kalimpongu, by Karmapie oraz niewielkiej grupce wysokich lamów udzielić przyspieszonego kursu zachodniej filozofii. Pemberton przyleciał do Indii w odpowiedzi na zaproszenie Kunziga Szamara Rinpocze.

Buddyjska pielgrzymka

Detlev Göbel
_________

„Chociaż natura prawdy przenika wszystko tak jak przestrzeń, to miejsca i obiekty potrafią utrzymywać pola mocy, mogące dokonać przemian w świadomości istot. Ponieważ jedynym celem Buddy było usunięcie iluzji istot, miejsca, które pobłogosławił swoją oświeconą mądrością, są pełne niezwykłej mocy”.
Lama Ole Nydahl

W poszukiwaniu tego, co ważne

Bartek Kozłowski
_________

Przygody Koziołka Matołka

Stupa Oświecenia w Jutlandii

Yogi Walker alias Wojtek Choroszewski
_________

„Naszą główną drogą rozwoju jest Guru Joga. Identyfikację z umysłem Lamy można porównać do jazdy autostradą - każda chwila przeżyta w pełnej, otwartej świadomości jest sama w sobie celem podróży. Lama daje nam energię, jest elektryczną wtyczką, z której pobieramy prąd. Wzdłuż tej głównej drogi znajdują się punkty serwisowe, w których możemy sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu lub też dokonać niezbędnych napraw - sprawdzić poziom współczucia, rozwinąć mądrość czy też otrzymać niezbędny „zastrzyk” błogosławieństwa. W serwisach regulujemy śruby naszego poglądu wykonując medytacje Kochających Oczu, Tary, 15 Karmapy”

Chicago

Sanga z Chicago
_________

Cztery kilometry na zachód od jeziora Michigan, przy alei Hermitage, znajduje się nasz polsko-rosyjsko-amerykański ośrodek medytacyjny w Chicago. Prężnie funkcjonujemy od 2001 roku. Przetrwaliśmy sangowe koczowanie w sypialni Ericka Graves’a, potem przenieśliśmy się do innego miejsca, a następnie Natasza i Costia udostępnili swoje mieszkanie, w którym spotykaliśmy się trzy lata.

Impresja węgierska

Mira Starobrzańska
_________

Inauguracja stupy w Becske, 14 września 2008

„Stupa na Węgrzech? Hmm… chyba raczej w Grecji albo w Niemczech! Nie pomieszałaś czegoś?...”. Takie były pierwsze reakcje sangowiczów na wieść o budowie stupy w Becske. Zdecydowaliśmy się zobaczyć ją na własne oczy.

Lama Ole w Paryżu Północy

Bartek Kozłowski
_________

Przed wojna w naszym mieście rządzili Niemcy – działało w nim około 30 domów schadzek, tyleż samo kawiarenek, wszędzie pełno było zieleni, cichych zaułków, uliczek, mostków i fontann. Potem przyszła wojna, a z nią Armia Czerwona, po niej, dzięki akcji „Wisła”, z dalekich kresów przywędrowaliśmy tu my, a 26 lipca 2000 roku przybył do nas Lama Ole. Czy domyślacie się już o jaką krainę chodzi?

Stupkalnis - Wzgórze stupy

Danas Kazlauskas i Mira Starobrzańska
_________

Stupkalnis położone jest 60 km od Siauliai i jest jedyną buddyjską posiadłością na Litwie. Dzięki Lamie Ole udało się kupić ten kawałek ziemi od lokalnego biznesmena w 1999 roku. 50 hektarów otwartej przestrzeni, z widokiem na jezioro, u podnórza góry w północno-wschodniej części Litwy. Spróbujcie to sobie wyobrazić… pół miliona metrów kwadratowych!

Jak to sie robi w Izraelu

Detlev Goebel
_________

Diamentowa Droga na ziemi świętej, rozmowa z Igalem, Urim i Ayą.

2200 kilometrów do Dełaczien

Żwirek
_________

To naprawdę niedaleko. Trochę pociągiem, trochę samochodem, statkiem lub motocyklem. Jak zawsze jest wiele możliwości. Kurs poła, camping Pilone niedaleko Bari w południowych Włoszech. Przyjechaliśmy w nocy i postanowiliśmy spać na plaży. Olbrzymi, pomarańczowy księżyc gdy zasypialiśmy i takie samo słońce wczesnym rankiem. Kąpiel w morzu, muszle, nagie dziewczęta, ekstremalnie ciepło. Tak mógłby się zaczynać mój "Dzień świstaka". A później...?

O tym, jak Polak, Rosjanka i Niemiec przyjmowali Schronienie...

Ania Karasińska
_________

Przyjmowanie schronienia w rzeczach przemijających przypomina strzelanie do samego siebie z coraz to innego rodzaju broni

Ropki - warto jest medytować wspólnie

_________

Serdecznie zapraszamy na kursy medytacyjne
Dlatego, że warto jest medytować wspólnie. Poza tym, intensywna praca zawsze przynosi efekty. A nasi nauczyciele towarzyszą nam na ścieżce i są oczywiście świetni. Raz na jakiś czas możemy więc wyjechać z miasta i spoglądając na góry spróbować dostrzec swoją moc.

Buddyjska Ziemia Święta

Aya Winawer
_________

Hajfa to północna metropolia Izraela i jego trzecie pod względem wielkości miasto – mieszka tu trzysta tysięcy osób. To typowy port śródziemnomorski, malowniczo położony na zboczach pięknej góry Karmel.

... jak mysz sparaliżowana widokiem węża ...

Andrzej Zaczyński
_________

W czasie pobytu w KIBI w 1996 roku mieliśmy niekiedy okazję spotkać się z Karmapą. Często były to spotkania niespodziewane i pojawiało się pytanie, jak właściwie zachowywać się wobec naszego młodego Szefa. Oto co na ten temat usłyszeliśmy w KIBI od Lamy Ole.

07 zgłoś się...

_________

Krótki reportaż o podboju Syberii zmontowany przez redakcję DD z emaili Klaudii Żerebiec i Adama Jankiewicza

Rosnąca fala

Hala Team
_________

Z kroniki projektu Hala Stupa House

Poczuliśmy że jesteśmy we właściwym miejscu

Agata Kotuniak i Sławek Biały
_________

Odosobnienie w Ropkach.

„Już sama w sobie możliwość przerwania związków z codziennością jest bardzo wyzwalająca. Ponieważ urządzenie najbliższej nadającej się do zasiedlenia jaskini mogłoby się okazać bardzo pracochłonne, na weekend czy kilka wolnych tygodni dobrze jest pojechać do najbliższego ośrodka odosobnieniowego”.
Lama Ole Nydahl

„Jeśli będziecie coraz więcej medytować, zaczniecie dostrzegać to, co istnieje pomiędzy myślami i za nimi; to, co jest świadome myślenia i co rozumie”.
Lama Ole Nydahl

Powiew świeżości w New Delhi

Kerstin Seifert
_________

Raport z ponownego otwarcia instytutu KIBI

Po długiej przerwie, na początku 2007 roku w Międzynarodowym Instytucie Buddyjskim Karmapy (KIBI), rozpoczął się nowy rok studiów. Kerstin Seifert, wieloletnia studentka instytutu, relacjonuje historię KIBI i okoliczności jego ponownego otwarcia.