DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/r/(offset)/60

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Władywostok

Igor Popkow
_________

Posterunek buddyzmu europejskiego w Azji

Jeśli Petersburg jest naszą perłą na zachodzie Rosji, to Władywostok jest jej perłą na wschodzie. W przyszłości powstanie w tej okolicy wiele stup i miejsc do medytacji. Kiedy Chiny się rozpadną, a Korea Północna stanie się wolna, wielu ludzi przyjedzie tu i odniesie z tego pożytek. Musimy się pospieszyć z budową naszego tutejszego ośrodka, ponieważ ten czas wkrótce nastąpi.
(Z rozmowy z Lamą Ole Nydahlem)

Droga przez Rumunię

Michael Warner, Ewelina Hebda, Mira Starobrzańska
_________

Kluczowym punktem programu była wyprawa do wioski, z ktorej pochodził Alexander Cosma Koeroes, dziewiętnastowieczny węgierski bohater i pierwszy rozpoznany na Zachodzie bodhisattwa, ktory nie dość, że pieszo dotarł do Indii i Tybetu, to jeszcze stworzył pierwszy słownik tybetańsko-angielski.

Ktokolwiek wziął udział w podroży z Lamą Ole może powiedzieć, że te dni są zawsze wyjątko...

Łódż - Bez rewolucji, po prostu zgodna przeprowadzka

_________

Pierwsi użytkownicy metod przekazywanych przez Lamę Ole pojawili się w Łodzi w połowie lat osiemdziesiątych. Kilkoro z nich nadal bierze czynny udział w życiu ośrodka.

Maria Przyjemska
_________

„Znajomość buddyzmu powinna opierać się na bezpośrednim doświadczeniu cierpienia świata, jego przyczyn, ich końca - oświecenia - i stosowaniu środków, które do niego prowadzą. Nasze pielgrzymki dawały do tego zawsze świetną okazję".
Lama Ole Nydahl

Budujemy kolejną fabrykę wyzwolonych

Adam Jankiewicz
_________

Wszystko zaczęło się, jak zwykle w tym szlachetnym klubie – od idealizmu. I tak, jeden z naszych licznych przyjaciół, Darek, zdecydował się ofiarować Lamie Ole owoc swojego pracowitego pobytu na „saksach”. Parę hektarów ziemi, którą kupił kiedyś na Warmii wraz ze swoim kolegą.

Peru. Kurs mahamudry - styczeń 2005

Ken Kelley & Magda Lipińska
_________

Historia zagłady państwa Inków jest zarówno nieprawdopodobna, jak i pouczajaca. Hiszpańska armia składała się ze 160 ludzi. Pizarro używając rozlicznych podstępów oraz wykorzystując walki wewnętrzne o władzę podbił imperium liczace pięć, a może nawet dziesięć milionów ludzi.

Malborskie chcieć to móc

_________

Na początku nie było ważne miejsce. Potrzebowaliśmy tylko skrawka podłogi, by móc swobodnie usiąść i razem pomedytować. Reszta nie miała znaczenia. Było nas niewielu, grupa przyjaciół.

Kagyupowie mówią "nie" Jego Świątobliwości Dalaj Lamie

Brook Webb
_________

Sprawozdanie z Drugiej Konferencji Karma Kagyu w Katmandu w Nepalu, która odbyła się 16 marca 2001 roku.

Umysł bez granic

Ula Wasilewska, Bartek Kozłowski
_________

Czy wiecie, że w Polsce już dwukrotnie odbyła się wystawa „Umysł bez granic”?

Kagyu Institute of Buddhist Studies Kirtipur, Nepal

Artur Przybysławski
_________

Wyobraźcie sobie dolinę otoczoną górami, za którymi wznoszą się Himalaje, i wzgórze w tej dolinie, na którym stoi piękna, nowa, klasyczna tybetańska świątynia. Jej złoty, lśniący w słońcu dach widać z odległości trzech kilometrów. Obok niej stoi luksusowy hotelik, gdzie ceny są przystępne, a z jego okien widać całą panoramę Kathmandu i oświetloną wieczorem stupę Swajambhu.

Tak mn...

Bielsko Biała - czy Reksio ma naturę buddy?

_________

To tutaj przez kilka dziesęcioleci budowano markę bielskiej wełny, wyprodukowano pierwsze maluchy, zbudowano najnowocześniejszy zakład produkujący szybowce, teraz owocujący zagłębiem firm lotniczych…

Przemówienie Kunziga Szamarpy Rinpocze

Szamar Rinpocze
_________

Międzynarodowa Konferencja Karma Kagyu, 16 marca 2001, Katmandu, Nepal

"Kruszynka" nauczycielem!

_________

Poprzednie wcielenia są dla większąści z nas tajemnicą. Są jednak mężczyźni, tacy jak Daniel z Gliwic, co do których, przynajmniej kobiety nie mają wątpliwości, że w poprzednim życiu byli dzielnymi wikingami albo wielkimi misiami Gryzli. Ich niesporzyta energia najczęściej nie znajduje ujścia w lokalnych ośrodkach. W przypadku Daniela już nie. Lama Ole podczas ostatniej wizyty w Polsce pop...

Projekt Hala Stupa House

_________

"Jednym z naszych najważniejszych zadań jest pomaganie istotom w odnajdywaniu ich własnej mocy i wewnętrznego bogactwa."
Lama Ole Nydahl

Z 17 Karmapą w Rosji

Caty Hartung
_________

W marcu 2009 roku 17 Karmapa Trinlej Taje Dordże potwierdził, że po raz pierwszy w życiu odwiedzi Rosję. Z pięćdziesięciu ośrodków Diamentowej Drogi, które Lama Ole Nydahl stworzył tam w ciągu ostatnich dwudziestu lat, wybraliśmy sześć ważnych miejsc. Wielu uczniów Gyalwa Karmapy chciało towarzyszyć mu w tej historycznej podróży, więc zabraliśmy w nią 90 osób z różnych krajów.

Deklaracja wspólnoty mnichów Jego Świątobliwości Gjalwa Karmapy

Khenpo Cziedrak Tenphel Njendo Rinpocze
_________

Złożona podczas Międzynarodowej Konferencji Karma Kagyu w stolicy Nepalu, Katmandu, 15 marca 2001 roku

Byliśmy Khampami

Michał Bobrowski
_________

Relacja z podróży do prowincji Kham, we wschodnim Tybecie.

Co nowego w Kucharach?

Leszek Misiek Nadolski & Team
_________

Ponieważ często pojawiają się pytania, co wydarzyło się podczas letniego kursu ze starą stupą, przedstawiam wyjaśnienia zwiazane z tym wydarzeniem: miejsce na Stupę Oświecenia zostało wybrane przez Kongtrula Rinpocze w 1987 roku. Jesienią 1989 Tenga Rinpocze wykonał rytuał dla nagów i w tym samym roku powstało mniej więcej 2/3 konstrukcji stupy. Niezbędny dla jej budowy szalunek został poż...

O dzieciach i buddyjskim życiu rodzinnym

Z rodzicami rozmawiała Ofelia Cybula
_________

Nadszedł czas zmian i na pewno nie udało wam się tego nie zauważyć. Tylne rzędy sal wykładowych zostały opanowane przez pełzające, raczkujące i biegające inkarnacje Caruso i Marii Callas. Sprawdziliśmy, jaka jest „typowa” buddyjska rodzina. Nie da się już tego dłużej ukryć... mamy dzieci! Ma je coraz więcej z nas. Próbujemy wychowywać nasze pociechy przekazując im system buddyjskich wartości i rozwijać w nich to, co w człowieku najlepsze i najważniejsze.

Dawaj, dawaj, dawaj

Biełaja Łoszadź, Rosły i Psi Synek
_________

Archangielsk. Gdzie to właściwie jest? Rosja, Morze Białe, koło podbiegunowe, 28 godzin jazdy pociągiem od najbliższego większego miasta, mróz ścinający rogówki. .. Wymarzone miejsce na urodzinowe party. Ekscentrycznie, choć nie na Riwierze i nie na Mauritiusie. Bez siatek na motyle, za to w kalesonach. Idealne wakacje dla tych, których bardziej kręcą ludzie niż miejsca i dla których szczęście nie jest ściśle związane z temperaturą ani ilością palm.