DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/r/(offset)/100

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Bieszczady

BuddGroupBieszczady
_________

W południowo-wschodnim bieszczadzkim regionie Polski istnieje duży, niezagospodarowany potencjał rozwoju umysłu. Mieszkający tu i praktykujący nauki Diamentowej Drogi przyjaciele z sangi od dawna chcieli dzielić się z innymi dharmą, dlatego też wiosną 2001 roku założyliśmy oficjalną Bieszczadzką Grupę Buddyjską. Teraz tworzymy pięcioosobową grupę przyjaciół.

Wspomnienia z Europe Center

Roman Lauš i Klara Laušova-Kazellova
_________

Pierwszy letni kurs w Ośrodku Europejskim, sierpień 2008

W 2007 roku słowa „Witajcie w domu” można było usłyszeć w każdym ośrodku Diamentowej Drogi na świecie. Od maja tego roku staliśmy się właścicielami 50 hektarów ziemi w południowych Niemczech wraz z zabytkową willą i widokiem zapierającym dech w piersiach. Słowem, po latach poszukiwań doczekaliśmy się Ośrodka Europejskiego. A już rok później odbył się tu największy dotychczas letni kurs medytacyjny prowadzony przez XVII Karmapę Trinleja Taje Dordże, Szieraba Gjaltsena Rinpocze oraz Lamę Ole.

Triangle project w akcji

Triangle Team PL
_________

(Informacja dla jeszcze nie wtajemniczonych: Triangle Project to ponadnarodowe przedsięwzięcie buddystów z Polski, Czech i Niemiec. Jego działalność czerpie inspirację z wizji Lamy Ole, dotyczącej funkcjonowania europejskiego buddyzmu Diamentowej Drogi w przyszłości).

International Institute for Buddhist Studies - Buddyjska uczelnia w Karma Guen

Maria "Bundesmarija" Przyjemska
_________

Andaluzja. Miejsce, gdzie ściągają pożeracze serc wszystkich narodowości, by w cieniu kwitnącej opuncji i przy ognistych akordach flamenco odbierać spokój umysłu niczego nie podejrzewającym przedstawicielom płci przeciwnej. Miejsce, gdzie wino szybciej upaja, mocniej pachną magnolie, a księżyc świeci jaśniej niż na równinach środkowej Europy.

Powrót do korzeni

Maria Przyjemska
_________

Część 2

W rok po sukcesie naszej ekspedycji z 2007 roku, kiedy to udało nam się odnaleźć żywy przekaz dharmy we wschodnim Tybecie i spotkać uczniów urzeczywistnionych joginów Kagyu, byliśmy gotowi na więcej. Kolejny raz odwiedziliśmy Kham – tym razem w towarzystwie dwóch nowych przyjaciół.

Dziesięć niemożliwych minut

Dirk Zimmer i Artur Przybysławski
_________

O tym, jak pewien żart stał się rzeczywistością

Byliśmy Khampami

Michał Bobrowski
_________

Część II

Relacja z podróży do prowincji Kham, we wschodnim Tybecie.

Po dwóch dniach opuściliśmy klasztor Mipama. Obwieszeni katakami, z błogosławieństwem od różnych relikwii udaliśmy się w drogę do Denkok, gdzie urodzili się XVI Karmapa i Dilgo Czientse Rinpocze. W tym miejscu skremowano też II Mipama, a w pobliskich jaskiniach medytowali wielcy jogini, m.in. Guru Rinpocze.

Francuski łącznik, czyli z Karmapą w Montchardon

Hubert Bramowicz
_________

Czwartek, 20 sierpnia, godzina 11: 00 i nagła wiadomość – jest miejsce w aucie na inicjację Mahakali we Francji, wyjazd dziś o 22: 00, jedziesz? Z Gdańska to nie tak blisko, ponad 1800 kilometrów w jedną stronę! Jednak myśl o spędzeniu weekendu na naukach i inicjacji udzielanych przez Karmapę nie pozostawia miejsca na wątpliwości – jadę! Karma Mingyur Ling w Montchandron we Francji to nasze miejsce docelowe. Mała miejscowość w Alpach Francuskich, na wysokości 800 metrów n.p.m., pomiędzy Grenoble a Valence. Klasztor buddyjski, miejsce prowadzone przez mnichów. Założony w 1976 roku na prośbę XVI Karmapy.

A może samo powstanie Stupy Cudów było cudem?

Żwir i Trac
_________

Grudzień 2002 – na zamarzniętych stawach ludzie grzeją się przy koksownikach. W nocy znowu spadł śnieg i ceremonia odsłonięcia Stupy Cudów opóźnia się. Wieje. Trzeba odśnieżyć drogę w parku, żeby Rinpocze mógł podjechać pod stupę. Ze spodziewanych 2000 uczestników dotarło zaledwie 200, kolejna zima stulecia sparaliżowała kraj.

Triangle News

Grzegorz Kuśnierz
_________

Inny niż wszystkie
Pierwszy raz w historii buddyzmu na Zachodzie kurs z wielkim lamą nie był organizowany przez jedną organizację, lecz zarówno w fazie planowania, jak i realizacji aktywna była międzynarodowa ekipa. Jest to wdrożenie w życie idei ośrodka europejskiego, jak również realizacja życzenia Lamy Ole, żeby w przyszłości nie powstały dziesiątki „narodowych buddyzmów,R...

Przemówienie XVII Karmapy Taje Dordże

XVII Karmapa Taje Dordże
_________

Celem tego spotkania jest rozwinięcie przyjaźni i zaufania pomiędzy naszymi duchowymi tradycjami, nie tylko tutaj i teraz w Londynie po ostatnich tragicznych wydarzeniach, ale zawsze i wszędzie. Wzajemny szacunek dla naszych tradycji i poglądów jest niezmiernie ważny i powinien być zbudowany na przyjaźni i zaufaniu.
Ten budynek jest najlepszym przykładem na to, co się może wydarzyć, g...

Dziekuję Wam za to, co robicie

Mira Boboli
_________

Relacja z krótkiego spotkania z XVII Karmapą w KIBI

Z życia szofera

Marcin Mędrzecki
_________

O podróży z Lamą Kalsangiem

Surfing Budda

Phil Carlise, Mick Gabriel, Bart Lipowski
_________

Aussie Tour 2005

Australia najmniejszy i drugi najsuchszy, po Antarktyce, kontynent pięć razy większy od Europy, zamieszkały przez dwadzieścia jeden milionów ludzi, z czego ponad połowa populacji żyje w pięciu miastach. Ojczyzna kangurów, bumerangów, misi koala – kraj gdzie lato trwa siedem miesięcy i gdzie nie można jechać szybciej niż 110 km/h na autostradzie. Tu nawet słońce świeci z północy.

Karmapa w Europie

Mira Starobrzańska
_________

Relacje z podróży 17 Karmapy Trinlej Taje Dordże po Europie w lecie 2005 roku

Projekt Gompa Praha

Nastia Holečko
_________

Historia praskiego ośrodka zaczęła się w roku 1994, kiedy małźeństwo Komrsków zaprosiło po raz pierwszy Lamę Ole do Czech i załoźyło prowizoryczną gompę w swoim biurze. Po kilku latach, kiedy Komrskowie odeszli od Lamy Ole, ośrodek kilkakrotnie zmieniał swoją lokalizację aż do przeprowadzki do starego przedszkola na ulicy Hradesinskiej w 2003 roku. Tu zaczyna się „nowożytna” historia ośrodka i początek intensywnego rozwoju.

Ośrodek Diamentowej Drogi w Connecticut, USA

Kasia Sikora-Kowolik
_________

Oficjalne otwarcie ośrodka Diamentowej Drogi w Connecticut w USA nastąpiło we wrześniu 2000, ale wszystko zaczęło się rok wcześniej od snu Marka …

Forma i Pustka. Od buddyzmu do nauki i z powrotem.

_________

Jeśli buddyzm, który nie ma nic wspólnego z kultem jakiegokolwiek boga, w ogóle uznawać za religię, to jest on religią szczególną między innymi dlatego, że wiele doniosłych odkryć naukowych (szczególnie w fizyce kwantowej) współgra z naukami Buddy w sposób zdumiewający. Okazuje się więc, że ten liczący 2500 lat system ma za sobą nie tylko autorytet całych pokoleń wielkich mistrzów buddyjsk...

Ropki - gdy odosobnienia stają się dla nas twórczym nałogiem...

_________

Gdy parę lat temu pojechałam na kurs medytacyjny do Ropek, zakochałam się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. Już wtedy postanowiłam spędzić tam więcej czasu niż jeden weekend.

Stupa Team
_________

W pierwszy weekend marca stupa faktycznie stała się projektem ogólnopolskim. Do Kuchar ze wszystkich stron kraju zjechało około 100 osób, aby poważnie pogłówkować, jak zgromadzić niezbędne pieniądze i materiały na budowę. Drugą częścią problemu - wykorzystaniem ich do zbudowania stupy - obarczony został Leszek Misiek Nadolski, który od początku jest wodzem całej operacji. A oto wyniki spotkania.