DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/r/(offset)/100

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Jak to sie robi w Izraelu

Detlev Goebel
_________

Diamentowa Droga na ziemi świętej, rozmowa z Igalem, Urim i Ayą.

2200 kilometrów do Dełaczien

Żwirek
_________

To naprawdę niedaleko. Trochę pociągiem, trochę samochodem, statkiem lub motocyklem. Jak zawsze jest wiele możliwości. Kurs poła, camping Pilone niedaleko Bari w południowych Włoszech. Przyjechaliśmy w nocy i postanowiliśmy spać na plaży. Olbrzymi, pomarańczowy księżyc gdy zasypialiśmy i takie samo słońce wczesnym rankiem. Kąpiel w morzu, muszle, nagie dziewczęta, ekstremalnie ciepło. Tak mógłby się zaczynać mój "Dzień świstaka". A później...?

O tym, jak Polak, Rosjanka i Niemiec przyjmowali Schronienie...

Ania Karasińska
_________

Przyjmowanie schronienia w rzeczach przemijających przypomina strzelanie do samego siebie z coraz to innego rodzaju broni

Ropki - warto jest medytować wspólnie

_________

Serdecznie zapraszamy na kursy medytacyjne
Dlatego, że warto jest medytować wspólnie. Poza tym, intensywna praca zawsze przynosi efekty. A nasi nauczyciele towarzyszą nam na ścieżce i są oczywiście świetni. Raz na jakiś czas możemy więc wyjechać z miasta i spoglądając na góry spróbować dostrzec swoją moc.

Buddyjska Ziemia Święta

Aya Winawer
_________

Hajfa to północna metropolia Izraela i jego trzecie pod względem wielkości miasto – mieszka tu trzysta tysięcy osób. To typowy port śródziemnomorski, malowniczo położony na zboczach pięknej góry Karmel.

... jak mysz sparaliżowana widokiem węża ...

Andrzej Zaczyński
_________

W czasie pobytu w KIBI w 1996 roku mieliśmy niekiedy okazję spotkać się z Karmapą. Często były to spotkania niespodziewane i pojawiało się pytanie, jak właściwie zachowywać się wobec naszego młodego Szefa. Oto co na ten temat usłyszeliśmy w KIBI od Lamy Ole.

07 zgłoś się...

_________

Krótki reportaż o podboju Syberii zmontowany przez redakcję DD z emaili Klaudii Żerebiec i Adama Jankiewicza

Rosnąca fala

Hala Team
_________

Z kroniki projektu Hala Stupa House

Poczuliśmy że jesteśmy we właściwym miejscu

Agata Kotuniak i Sławek Biały
_________

Odosobnienie w Ropkach.

„Już sama w sobie możliwość przerwania związków z codziennością jest bardzo wyzwalająca. Ponieważ urządzenie najbliższej nadającej się do zasiedlenia jaskini mogłoby się okazać bardzo pracochłonne, na weekend czy kilka wolnych tygodni dobrze jest pojechać do najbliższego ośrodka odosobnieniowego”.
Lama Ole Nydahl

„Jeśli będziecie coraz więcej medytować, zaczniecie dostrzegać to, co istnieje pomiędzy myślami i za nimi; to, co jest świadome myślenia i co rozumie”.
Lama Ole Nydahl

Powiew świeżości w New Delhi

Kerstin Seifert
_________

Raport z ponownego otwarcia instytutu KIBI

Po długiej przerwie, na początku 2007 roku w Międzynarodowym Instytucie Buddyjskim Karmapy (KIBI), rozpoczął się nowy rok studiów. Kerstin Seifert, wieloletnia studentka instytutu, relacjonuje historię KIBI i okoliczności jego ponownego otwarcia.

La Viáje Magica

Rafał Olech
_________

W „Stu latach samotności” Marqueza szczególnie pociągające jest widzenie świata na granicy snu – magiczność przeplata się z rzeczywistością, wszystko jest fascynujące, a nawet najbardziej zaskakujące sploty wydarzeń nie dziwią, bo przecież nic nie jest niemożliwe.

Sydney. Tak blisko, choć tak daleko

Ifka Kloessing
_________

Australia kojarzy się z miejscem, gdzie zawsze świeci słońce, jest niewielu ludzi, plaża, ocean oraz łatwe, przyjemne i dostatnie życie.

Karmapa w Danii

Maria Przyjemska
_________

Kiedy po wielu godzinach jazdy i bezsennej nocy dotarliśmy wreszcie z Kuchar do ośrodka w Kopenhadze, naszym oczom ukazała się wspaniała tęcza, rozpościerająca się nad ... gigantyczną butelką reklamującą piwo Tuborg - dokładnie w tym samym czasie Karmapa wylądował w stolicy Danii.

Szamar Rinpocze w sprawie komentarzy Dalajlamy

_________

Kalimpong, Indie, 26 kwietnia 2005

J.Ś. Dalajlama odwiedził ostatnio stolicę Sikkimu, Gangtok, położoną w południowo-wschodnich Indiach. Gangtok znajduje się kilka godzin jazdy od Rumteku, klasztoru, który w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku XVI Karmapa wybudował i obrał za swoją siedzibę na uchodźstwie.

Osiem miesięcy w Mongolii

Krzysztof Smirnow
_________

Przekraczając granicę Mongolii cieszyłem się, że oto będę miał możliwość poznać kraj i naród, którego tradycja buddyjska sięga więcej niż sześciu wieków wstecz. Byłem przekonany, że nawet te nędzne resztki, które pozostały po czystkach religijnych lat trzydziestych zapewnią mi oprócz turystycznych wrażeń także przygodę duchową. Wielki klasztor Gandan zachowany wraz z kilkudziesięciu mnicha...

Buddyzm i gospodarka rynkowa

Sabine König
_________

Kiedy studiujemy naukę tak światową, jak ekonomia i jednocześnie praktykujemy buddyzm, może się nam nasunąć pytanie w jaki sposób ma się ona do dharmy. Do tego dochodzą jeszcze słowa lamy, który mówi, że w miarę rozwoju nauka staje się coraz bardziej bliska buddyzmowi. Z ekonomią jest podobnie.

Graz'98

Rafał Żwirek
_________

Kiedy pod koniec lipca, wczesnym rankiem wysiadałem z pociągu, który przywiózł nas z Monachium do Graz, przeczuwałem, że właśnie zaczyna się najciekawsza część tegorocznych wakacji. Samo miasto wyglądało co najmniej dziwnie: poprzewracane drzewa tarasowały ulice, na chodnikach leżały połamane gałęzie, wszędzie widać było niemrawo poruszające się ekipy, usuwające skutki burzy, która w nocy...

Wszystko jest wodą czyli Tales z Miletu a Budda

Ralf Bohn
_________

Co zajmowało naszych przodków w czasie, gdy Budda nauczał w Indiach? Czy rozbijaliśmy sobie nawzajem głowy maczugami albo polowaliśmy na niedźwiedzie? Czy też raczej budowaliśmy świątynie bogom? A może w Europie ktoś również zastanawiał się nad naturą umysłu lub medytował?

Gafa-kagyu i inne straszliwe historie ze wschodu

Artur Przybysławski
_________

Ostatnie pół roku spędziłem w Indiach i Nepalu, dzięki czemu miałem okazję kilka razy odwiedzić Karmapę w jego domu w Kalimpongu. Miejsce to naprawdę nie leży daleko od Polski: to tylko 10 godzin lotu samolotem do Delhi, a stamtąd 24 godziny pociągiem i dwie godziny jeepem. Kiedy na miejscu wysiadłem z samochodu, natychmiast udałem się do domu Karmapy.

Buddyzm w dziejach świata

Anna Szymańska
_________

Część 2

Przeszłość możemy porównać do mozaiki, której poszczególne, odrębne fragmenty – wydarzenia – stopniowo, krok za krokiem, składają się w pełny obraz. Ideą zamieszczonej poniżej tabeli jest zestawienie zdarzeń, które miały miejsce w naszej linii przekazu, na tle wydarzeń w Tybecie oraz ogólnego kontekstu historycznego, z uwzględnieniem procesów historycznych i wzajemnych powiązań.