DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/o/(offset)/80

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Ośrodek Europejski

Wywiad z Romanem Lausem
_________

Wiosna 2007

Kolejny krok

Grupa moreEC
_________

O planach rozbudowy Europe Center – stan rzeczy na luty 2012 roku

Karma Guen

Peter Gomez
_________

Mała wioska Aldea Alta, czy też znane dzisiaj na całym świecie Karma Guen warte jest przedstawienia w osobnej książce historycznej. Poczynając od czasów fenickich, które korespondują z czasami historycznego Buddy Siakjamuniego, Karma Guen było kulturalnym bastionem. Wraz z ogromną ilością ludzi, którzy przemierzyli region Aksarquia (znajdujący się w południowej Andaluzji), do gór Velez-Malaga miejsce to ma do opowiedzenia imponującą historię.

Bartołty

Adam Jankiewicz & team
_________

Podbój Mazur rozpoczęty!

23 czerwca, tak jak zaplanowaliśmy, kawalkada samochodów ruszyła z pod gdańskiego ośrodka na Mazury. Przy dźwiękach muzyki i w doborowym towarzystwie dojechaliśmy do Olsztyna. Dalej, już na drodze do Bartołt Wielkich, w samochodach rozdzwoniły się telefony. Wszyscy naraz podekscytowanymi głosami mówili o tęczach, które pojawiały się raz z lewej, raz z prawej strony drogi.

Ośrodek Europejski - Wywiad z Lamą Ole przeprowadzony przez Mattiasa Weitbrechta

Mattias Weitbrecht
_________

Mattias: Czym będzie się różnił Ośrodek Europejski od pozostałych miejsc jakie mamy?

Lama Ole: Będzie większy i będzie miał międzynarodowy charakter. Jak już pewnie wiecie, marzą mi się koszary wojskowe, z mnóstwem ogromnych budynków, albo jakaś duża szkoła gdzieś w górach w środkowych lub południowych Niemczech. Chciałbym dać wszystkim z was, żyjącym na różnych kontynentach, w A...

Vyhlidky - czeska kraina łagodności

Mira Starobrzańska i Kveta Svedova
_________

Pomysł na zakup miejsca, które łączyłoby bliskość metropolii i święty spokój peryferii, dając tym samym możliwość wspólnej pracy i praktyki dharmy w lepszych warunkach niż w ośrodku miejskim, pojawił się już w drugiej połowie lat 90.Wtedy to, dzięki wizji i aktywności grupy szalonych idealistów z budziejowickiej sangi powstał Projekt Vyhlidky.

Jogini pod dachami Paryża

Marta Cichocka
_________

Założę się, że dla wielu czytelników wiadomość o tym, że w Paryżu istnieje ośrodek prowadzony przez uczniów Lamy Ole, będzie sporym zaskoczeniem. Czy nie przyzwyczailiśmy się już, że na wschód od Renu aż po Władywostok wszystkie ośrodki Karma Kagyu są świeckie, we Francji za to zdecydowanie dominuje przekaz mnisi?

Słupsk - wszystko jest możliwe!

_________

Miasto nad Słupią, na północy Polski, oddalone 18 kilometrów od Bałtyku. Trzynaście lat temu założyliśmy tu sangę. Na początku było nas niewielu i nie mieliśmy stałej siedziby. W 1997 roku znaleźliśmy miejsce na ośrodek. Było to lokum nad „spożywczakiem”, między krawcem a fryzjerem.

Głogów

_________

Naprawdę trudno jest napisać parę zdań o ludziach i miejscu, które się kocha, bez wpadania w przesłodzony zachwyt, unikając jednocześnie tzw. „buddyjskiej” retoryki, czyli określeń w stylu: jogin, dakini, jedność radości i przestrzeni itp., bo przypuszczalnie niewiele o tym wiemy na naszej głogowskiej prowincji.

Welcome to Bartołty

_________

Do wszystkich pomyślnych informacji spływających z różnych stron chcielibyśmy dołączyć jeszcze jedną: otrzymaliśmy właśnie warunki zabudowy naszego przyszłego ośrodka odosobnieniowego w Bartołtach Wielkich, w północno-wschodniej Polsce, (Warmia i Mazury, 20 km od Olsztyna).

Stupkalnis - Wzgórze stupy

Danas Kazlauskas i Mira Starobrzańska
_________

Stupkalnis położone jest 60 km od Siauliai i jest jedyną buddyjską posiadłością na Litwie. Dzięki Lamie Ole udało się kupić ten kawałek ziemi od lokalnego biznesmena w 1999 roku. 50 hektarów otwartej przestrzeni, z widokiem na jezioro, u podnórza góry w północno-wschodniej części Litwy. Spróbujcie to sobie wyobrazić… pół miliona metrów kwadratowych!

Ropki - warto jest medytować wspólnie

_________

Serdecznie zapraszamy na kursy medytacyjne
Dlatego, że warto jest medytować wspólnie. Poza tym, intensywna praca zawsze przynosi efekty. A nasi nauczyciele towarzyszą nam na ścieżce i są oczywiście świetni. Raz na jakiś czas możemy więc wyjechać z miasta i spoglądając na góry spróbować dostrzec swoją moc.

25 lat buddyzmu we Wrocławiu

Tadeusz Kaźmierski
_________

Choć 25 lat to zaledwie jeden procent z dwóch i pół tysiąca lat naszej historii, na krótkie podsumowanie nadaje się jak najbardziej.

Grupa w Grudziądzu

Wiesia Marczewska
_________

Wszystko zaczęło się w 1996 roku, gdy po usilnych poszukiwaniach świeżego światopoglądu, w końcu trafiłam na buddyzm. Na zaproszenie koleżanki z Warszawy przyjechałam do ośrodka w Kucharach, w którym właśnie gościł Tseczu Rinpocze. Spodobała mi się egzotyka buddyzmu i dobra energia otaczająca Rinpocze, przyjęłam więc Schronienie - dopiero później odkryłam niezwykłą spontaniczność i radość Lamy Ole.

Tam gdzie mieszkają tęcze

Paulina & Adam & Bartołty Team
_________

Bartołty Wielkie - otwarcie!!

Po roku nieustającej budowy opuściliśmy wynajęte gospodarstwo i wprowadziliśmy się do nowo-wybudowanego ośrodka. 16 maja odbyło się uroczyste otwarcie, innymi słowy parapetówa. Pierwszy raz usiedliśmy wszyscy do medytacji i nie mogliśmy uwierzyć, że miejsce w którym do tej pory przechowywaliśmy materiały budowlane zamieniło się w gompę.

Ośrodek w Budapeszcie

Zsusza Koszegi
_________

To było jak miłość od pierwszego wejrzenia

Rośniemy na Śląsku

_________

Katowice

Nowe ogromne miejsce w Katowicach jest już nasze! Z jednej strony trudne sąsiedztwo i deficyt przestrzeni, z drugiej dynamiczny rozwój sangi i silna chęć działania razem.

Tarnowskie Góry

Magda Lemur
_________

Medytujemy w symbiozie z wieloma istotami.

Miejsce wielkich osiągnięć

_________

Nasza Maszynowa - Poznań

Od niemającego początku czasu (czyli jakieś trzy lata) szukaliśmy miejsca na ośrodek, który przede wszystkim spełniałby rolę ośrodka miejskiego z prawdziwego zdarzenia.

The Stupa House Courier

Iwona Grochowska i Żwirek
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się