DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/o/(offset)/80

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

The Stupa House Courier

_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Kupujemy ziemię z budynkiem na gompę w Gdańsku.

_________

Po wielu zmianach miejsca medytacji w Gdańsku mamy w końcu szansę na własny ośrodek. Możemy kupić działkę o powierzchni 1150 m2 wraz ze stojącym na niej domem (2.5 poziomu po ok. 80m2) . Lokalizacja: ul. Pomorska 41, blisko skrzyżowania Pomorska/Chłopska (Żabianka - Jelitkowo) . W domu, po krótkim remoncie, będzie można zacząć medytacje. Całość kosztuje ok. 60.000 dolarów (ok. 200.000zł) i...

Tam, gdzie są nasze marzenia

_________

W styczniu w małym alpejskim miasteczku, Immenstadt w Bawarii, powiało świeżością. W sklepach, restauracjach, kawiarniach i na ulicach zaczęli pojawiać się mili, ludzie pytający o drogę na skróty do dawnego domu Pana Herza. „Masz na myśli ośrodek buddyjski przy Gut Hochreute?“, zapytał sprzedawca w sklepie z napojami, „Wiem gdzie to jest, ludzie stamtąd regularnie kupują u mnie wodę. To proste: jak miniesz jezioro, idź wąską ścieżką do prywatnej posesji na wzgórzu. Po pięciu kilometrach zobaczysz bramę do gospodarstwa rolnego i pięknego starego domu“.

nowe miejsca Dharmy

_________

KRAKÓW

Dzięki wspólnym wysiłkom wszystkich członków krakowskiego ośrodka, dobiega w nim obecnie końca wstawianie pięknych okien i mocowanie parapetów. W tym roku planowane jest również ocieplenie dachu od wewnątrz i zamontowanie podbić sufitowych. Prawdopodobnie uda się również położyć podłogę w przedsionku sali medytacyjnej, mającej powierzchnię dwustu metrów kwadratowych.

Silver Lake Story

Ania Leszyńska
_________

Dla mnie wszystko zaczęło się podczas sierpniowego kursu w Kucharach na polu namiotowym podczas jednej z przerw między sesjami. Bartek pokazał kilku osobom prezentację ziemi w Żerdnie, którą chwilę później zaprezentował Lamie Ole.

Bartołty

Bartołty Team
_________

W maju obchodziliśmy trzecie urodziny ośrodka i nagle dotarło do nas, że jest to już piąty rok od kiedy rozpoczęliśmy budowę w Bartołtach. Jest co wspominać, bo był to okres przenikliwie radosnego wysiłku, bohaterstwa i wytrwałości bardzo wielu osób na wszystkich możliwych poziomach. Ten etap rozwoju ośrodka można porównać do praktyk oczyszczających dających solidną podstawę, na której wszystko wzrasta.

Beskidzka Wadżrajana

Piotr Jankowski
_________

Wisłok Wielki i Wysowa, nowe buddyjskie miejsca w Polsce

Kraków o piętro wyżej

Karolina Czerwińska
_________

Większość polskich sangowiczów zna doskonale historię o tym, jak w 1976 roku, po otrzymaniu listu od Władysława Czapnika, Ole i Hannah Nydahl pojawili się niespodziewanie w małym mieszkaniu, znajdującym się przy wejściu do Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie. Była to ich pierwsza wizyta w Europie Wschodniej, a jej rezultatem – powstanie grupy Diamentowej Drogi.

Znamin

Thomas Friedman
_________

Ośrodek Odosobnieniowy na Zakarpaciu w Zachodniej Ukrainie
„Tutaj nie ma potrzeby przygotowywać się do medytacji. Tu po prostu siadasz i medytujesz” – tymi słowami Lama Ole rozpoczął kurs poła w 1996 roku niedaleko Użgorodu.

Ośrodek w Zagórzanach

Załoga Zagórzan
_________

26 lipca 2007 roku Związek Buddyjski został właścicielem pięknej posiadłości w Zagórzanach. Na buddyjskiej mapie Polski przybyło zapewne znane Wam miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, z ogromnym potencjałem.

East Side Mandala

East Side Mandala team
_________

Jako centrum województwa lubelski ośrodek jest też centrum „Wschodniej Mandali”. Tu przyjaciele z całego regionu spotykają się na wykładach podróżujących nauczycieli, kursach medytacyjnych oraz prywatnie. Własne miejsce pomoże utrwalić i zabezpieczyć naszą dotychczasową pracę i otworzy wiele nowych możliwości. East Side Mandala.pl to projekt, którego celem jest zdobycie miejsca na ośrodek w Lublinie. Dzięki temu miejscu więcej osób będzie mogło wejść w kontakt z naukami buddyjskimi i skorzystać z ich bogactwa.

Ośrodek Europejski

Wywiad z Romanem Lausem
_________

Wiosna 2007

Kolejny krok

Grupa moreEC
_________

O planach rozbudowy Europe Center – stan rzeczy na luty 2012 roku

Karma Guen

Peter Gomez
_________

Mała wioska Aldea Alta, czy też znane dzisiaj na całym świecie Karma Guen warte jest przedstawienia w osobnej książce historycznej. Poczynając od czasów fenickich, które korespondują z czasami historycznego Buddy Siakjamuniego, Karma Guen było kulturalnym bastionem. Wraz z ogromną ilością ludzi, którzy przemierzyli region Aksarquia (znajdujący się w południowej Andaluzji), do gór Velez-Malaga miejsce to ma do opowiedzenia imponującą historię.

Bartołty

Adam Jankiewicz & team
_________

Podbój Mazur rozpoczęty!

23 czerwca, tak jak zaplanowaliśmy, kawalkada samochodów ruszyła z pod gdańskiego ośrodka na Mazury. Przy dźwiękach muzyki i w doborowym towarzystwie dojechaliśmy do Olsztyna. Dalej, już na drodze do Bartołt Wielkich, w samochodach rozdzwoniły się telefony. Wszyscy naraz podekscytowanymi głosami mówili o tęczach, które pojawiały się raz z lewej, raz z prawej strony drogi.

Ośrodek Europejski - Wywiad z Lamą Ole przeprowadzony przez Mattiasa Weitbrechta

Mattias Weitbrecht
_________

Mattias: Czym będzie się różnił Ośrodek Europejski od pozostałych miejsc jakie mamy?

Lama Ole: Będzie większy i będzie miał międzynarodowy charakter. Jak już pewnie wiecie, marzą mi się koszary wojskowe, z mnóstwem ogromnych budynków, albo jakaś duża szkoła gdzieś w górach w środkowych lub południowych Niemczech. Chciałbym dać wszystkim z was, żyjącym na różnych kontynentach, w A...

Vyhlidky - czeska kraina łagodności

Mira Starobrzańska i Kveta Svedova
_________

Pomysł na zakup miejsca, które łączyłoby bliskość metropolii i święty spokój peryferii, dając tym samym możliwość wspólnej pracy i praktyki dharmy w lepszych warunkach niż w ośrodku miejskim, pojawił się już w drugiej połowie lat 90.Wtedy to, dzięki wizji i aktywności grupy szalonych idealistów z budziejowickiej sangi powstał Projekt Vyhlidky.

Jogini pod dachami Paryża

Marta Cichocka
_________

Założę się, że dla wielu czytelników wiadomość o tym, że w Paryżu istnieje ośrodek prowadzony przez uczniów Lamy Ole, będzie sporym zaskoczeniem. Czy nie przyzwyczailiśmy się już, że na wschód od Renu aż po Władywostok wszystkie ośrodki Karma Kagyu są świeckie, we Francji za to zdecydowanie dominuje przekaz mnisi?

Słupsk - wszystko jest możliwe!

_________

Miasto nad Słupią, na północy Polski, oddalone 18 kilometrów od Bałtyku. Trzynaście lat temu założyliśmy tu sangę. Na początku było nas niewielu i nie mieliśmy stałej siedziby. W 1997 roku znaleźliśmy miejsce na ośrodek. Było to lokum nad „spożywczakiem”, między krawcem a fryzjerem.

Głogów

_________

Naprawdę trudno jest napisać parę zdań o ludziach i miejscu, które się kocha, bez wpadania w przesłodzony zachwyt, unikając jednocześnie tzw. „buddyjskiej” retoryki, czyli określeń w stylu: jogin, dakini, jedność radości i przestrzeni itp., bo przypuszczalnie niewiele o tym wiemy na naszej głogowskiej prowincji.