DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/o/(offset)/60

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Lama Ole w Paryżu Północy

Bartek Kozłowski
_________

Przed wojna w naszym mieście rządzili Niemcy – działało w nim około 30 domów schadzek, tyleż samo kawiarenek, wszędzie pełno było zieleni, cichych zaułków, uliczek, mostków i fontann. Potem przyszła wojna, a z nią Armia Czerwona, po niej, dzięki akcji „Wisła”, z dalekich kresów przywędrowaliśmy tu my, a 26 lipca 2000 roku przybył do nas Lama Ole. Czy domyślacie się już o jaką krainę chodzi?

Kto z kim i kiedy w Krakowie

Luiza i Angelika
_________

Kilka słów o wydarzeniach, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w krakowskim ośrodku.
A trochę się działo...

Białystok

_________

„Białe niedźwiedzie i Kononowicz!”, to najczęściej słyszymy, gdy mówimy, że jesteśmy z Białegostoku. Choć raczej pewna swojskość, spokój i zieleń sprawiły, że Longina i Gery przeprowadzili się tu z południowej Polski w 2001 roku. Jaka swojskość? Dość powiedzieć, że pisząc te słowa za oknem widzę krowy pasące się obok salonu mercedesa. Dla joginów to niecałe dwie godziny drogi z Warszawy. Ludzie mówią, że czuć tu u nas wschodem. „Więc mili gości, ludzi kochani. Siadajta, jedzta, pijta, się bawta i czytajta. Chlieba sie dokroi”.

The Stupa House Courier

Żwir, Gruz & Co
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Opole

Piotr Jankowski
_________

Po Opolu już od końca lat 70 grasowali pojedynczy buddyści zen. W 1987 zaczęło się „na poważnie" z Diamentową Drogą. Po sześciu latach regularnej praktyki zarejestrowaliśmy Ośrodek Lamy Ole.

Bytom

_________

Prawie 25 lat temu w Dworku Białoprądnickim w Krakowie schronienie przyjęła Basia Kaczmarek taki był początek buddyzmu Diamentowej Drogi w Bytomiu, a jednocześnie były to początki rozwoju buddyzmu Karma Kagyu na Śląsku.

Jogin z Żelaza

Leszek Misiek Nadolski
_________

Stowarzyszenie Przyjaciół Kuchar

Ślady większości zmagań z materią jakie toczyły tutaj kolejne „pokolenia" polskich buddystów, giną dzisiaj pod eleganckim makijażem tynków, farby i terrakoty, skutecznie pokrywającej jej smak. Jednak to miejsce, jak żadne inne w Polsce pamięta wszystko to, co możemy nazwać historią współczesnego buddyzmu.

... pozdrowienia z San Francisco

Małgorzata Pellarin
_________

O największym ośrodku Lamy Ole w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Jest taki punkt na mapie

Wywiad z Lamą Ole, Caty i Tomkiem
_________

O Ośrodku Europejskim z nimi rozmawiał Tolek Sokołow

The Stupa House Courier

_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Kupujemy ziemię z budynkiem na gompę w Gdańsku.

_________

Po wielu zmianach miejsca medytacji w Gdańsku mamy w końcu szansę na własny ośrodek. Możemy kupić działkę o powierzchni 1150 m2 wraz ze stojącym na niej domem (2.5 poziomu po ok. 80m2) . Lokalizacja: ul. Pomorska 41, blisko skrzyżowania Pomorska/Chłopska (Żabianka - Jelitkowo) . W domu, po krótkim remoncie, będzie można zacząć medytacje. Całość kosztuje ok. 60.000 dolarów (ok. 200.000zł) i...

Tam, gdzie są nasze marzenia

_________

W styczniu w małym alpejskim miasteczku, Immenstadt w Bawarii, powiało świeżością. W sklepach, restauracjach, kawiarniach i na ulicach zaczęli pojawiać się mili, ludzie pytający o drogę na skróty do dawnego domu Pana Herza. „Masz na myśli ośrodek buddyjski przy Gut Hochreute?“, zapytał sprzedawca w sklepie z napojami, „Wiem gdzie to jest, ludzie stamtąd regularnie kupują u mnie wodę. To proste: jak miniesz jezioro, idź wąską ścieżką do prywatnej posesji na wzgórzu. Po pięciu kilometrach zobaczysz bramę do gospodarstwa rolnego i pięknego starego domu“.

nowe miejsca Dharmy

_________

KRAKÓW

Dzięki wspólnym wysiłkom wszystkich członków krakowskiego ośrodka, dobiega w nim obecnie końca wstawianie pięknych okien i mocowanie parapetów. W tym roku planowane jest również ocieplenie dachu od wewnątrz i zamontowanie podbić sufitowych. Prawdopodobnie uda się również położyć podłogę w przedsionku sali medytacyjnej, mającej powierzchnię dwustu metrów kwadratowych.

Silver Lake Story

Ania Leszyńska
_________

Dla mnie wszystko zaczęło się podczas sierpniowego kursu w Kucharach na polu namiotowym podczas jednej z przerw między sesjami. Bartek pokazał kilku osobom prezentację ziemi w Żerdnie, którą chwilę później zaprezentował Lamie Ole.

Bartołty

Bartołty Team
_________

W maju obchodziliśmy trzecie urodziny ośrodka i nagle dotarło do nas, że jest to już piąty rok od kiedy rozpoczęliśmy budowę w Bartołtach. Jest co wspominać, bo był to okres przenikliwie radosnego wysiłku, bohaterstwa i wytrwałości bardzo wielu osób na wszystkich możliwych poziomach. Ten etap rozwoju ośrodka można porównać do praktyk oczyszczających dających solidną podstawę, na której wszystko wzrasta.

Znamin

Thomas Friedman
_________

Ośrodek Odosobnieniowy na Zakarpaciu w Zachodniej Ukrainie
„Tutaj nie ma potrzeby przygotowywać się do medytacji. Tu po prostu siadasz i medytujesz” – tymi słowami Lama Ole rozpoczął kurs poła w 1996 roku niedaleko Użgorodu.

Beskidzka Wadżrajana

Piotr Jankowski
_________

Wisłok Wielki i Wysowa, nowe buddyjskie miejsca w Polsce

Kraków o piętro wyżej

Karolina Czerwińska
_________

Większość polskich sangowiczów zna doskonale historię o tym, jak w 1976 roku, po otrzymaniu listu od Władysława Czapnika, Ole i Hannah Nydahl pojawili się niespodziewanie w małym mieszkaniu, znajdującym się przy wejściu do Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie. Była to ich pierwsza wizyta w Europie Wschodniej, a jej rezultatem – powstanie grupy Diamentowej Drogi.

East Side Mandala

East Side Mandala team
_________

Jako centrum województwa lubelski ośrodek jest też centrum „Wschodniej Mandali”. Tu przyjaciele z całego regionu spotykają się na wykładach podróżujących nauczycieli, kursach medytacyjnych oraz prywatnie. Własne miejsce pomoże utrwalić i zabezpieczyć naszą dotychczasową pracę i otworzy wiele nowych możliwości. East Side Mandala.pl to projekt, którego celem jest zdobycie miejsca na ośrodek w Lublinie. Dzięki temu miejscu więcej osób będzie mogło wejść w kontakt z naukami buddyjskimi i skorzystać z ich bogactwa.

Ośrodek w Zagórzanach

Załoga Zagórzan
_________

26 lipca 2007 roku Związek Buddyjski został właścicielem pięknej posiadłości w Zagórzanach. Na buddyjskiej mapie Polski przybyło zapewne znane Wam miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, z ogromnym potencjałem.