DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/o/(offset)/40

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Ziemia w Malborku

Ka­sia Do­ma­lew­ska, Ja­rek Fal­kow­ski
_________

Na początku nie było ważne gdzie, potrzebowaliśmy tylko skrawka podłogi żeby można było swobodnie usiąść i razem pomedytować. Reszta nie miała znaczenia. Było nas niewiele, grupa przyjaciół. Ale nasze szeregi rozrastały się. Potrzebowaliśmy stałego miejsca i ustalonych godzin. Sympatyczny pokoik 17 m2 to był szczyt naszych marzeń. Tak był, ale trzy lata temu. Po którymś z wykładów podróżujących nauczycieli, kiedy nasze skromne lokum prawie pękło w przysłowiowych szwach, stwierdziliśmy, że nadszedł czas na zmiany.

W grodzie Kraka i Karola

Krakowska Sanga
_________

Jeśli dawno nie byliście w naszym ośrodku, to pewno nie wiecie, że przeżywamy metamorfozę. Nasz stary budynek, w którym mieściła się gompa, nie posiadał w swojej konstrukcji ani jednego kąta prostego, chociaż plan budynku wcale nie był oparty na zarysie koła.

Dharma w Beskidach

Wiadomości z dziedziny nieruchomości
_________

Cała historia zaczęła się, gdy dowiedzieliśmy się, że budynek, w którym wynajmujemy pokój na medytacje jest zadłużony wobec ZUS-u i że rozpoczęto już egzekucję długu. Po szybkiej i namiętnej dyskusji doszliśmy do wniosku, że jest to okazja i kupujemy poddasze. Wpłaciliśmy pierwszą kasę i poprosiliśmy Lamę Ole o wizytę w naszym ośrodku. Lama przyjechał, spodobało mu się, tyle, że w naturalny sposób mówił o nabyciu całego domu, co początkowo nas dziwiło z uwagi na nasze skromne wpływy. Tym niemniej po wnikliwej analizie prawno-księgowej, najbardziej korzystna dla nas okazała się właśnie ta opcja, a inne powoli wykruszały się z uwagi na różne problemy z ich realizacją.

The Stupa House Courier

Jaś Wój­cik
_________

5-tka na karku
Właśnie stuknęło nam 5 lat. Jednak intensywne przygotowania do kursu Marpy oraz do zakupu Hali spowodowały, że urodzinową fetę przesunęliśmy na marzec, po wizycie Lamy. Z najnowszych wydarzeń budowlanych. Jesienią ociepliliśmy Stupa House z zewnątrz i uszczelniliśmy dach, przez co zima stała się dla nas trochę łagodniejszym okresem. Lada dzień będziemy mieli własny prąd. Zima stanowiła też naturalną przerwę techniczno-regeneracyjną. Jednak, wnioskując po krzątaninie załogi, nowy sezon budowlany jest już blisko.

Stupa Oświecenia w Jutlandii

Yogi Walker alias Wojtek Choroszewski
_________

„Naszą główną drogą rozwoju jest Guru Joga. Identyfikację z umysłem Lamy można porównać do jazdy autostradą - każda chwila przeżyta w pełnej, otwartej świadomości jest sama w sobie celem podróży. Lama daje nam energię, jest elektryczną wtyczką, z której pobieramy prąd. Wzdłuż tej głównej drogi znajdują się punkty serwisowe, w których możemy sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu lub też dokonać niezbędnych napraw - sprawdzić poziom współczucia, rozwinąć mądrość czy też otrzymać niezbędny „zastrzyk” błogosławieństwa. W serwisach regulujemy śruby naszego poglądu wykonując medytacje Kochających Oczu, Tary, 15 Karmapy”

Cud nad Odrą

_________

Wrocław. 10 rano. Sobota.
Grupa ludzi żywo dyskutuje nad planami rozłożonymi na podłodze. Jesteśmy na poddaszu w samym centrum Wrocławia. Czterysta metrów kwadratowych powierzchni. To nasz nowy ośrodek. Jeszcze tu nie medytujemy, przed nami remont, ale oczami wyobraźni widzimy już jasną, nowocześnie urządzoną gompę.
Po długich poszukiwaniach odpowiedniego miejsca na gompę chcem...

The Stupa House Courier

Żwirek
_________

Historia ceramiki…
„Przez kilka lat wielu ludzi wkładało swoje serce, umiejętności i poświęciło najlepszy czas swojego życia, żeby zbudować naczynie - stupa house i teraz my możemy to naczynie wypełnić spotykając się i razem praktykujac” takimi słowami Rafał Olech zakończył ostatni, czerwcowy kurs nyndro w naszym ośrodku. Chętnie bym popolemizowal, ale nie sposób prz...

Biel-sko - Bia-ła Czę-sto-cho-wa Kra-ków War-sza-wa Wro-cław

Marek Rosiński
_________

Wygląda na to, że zaczęła się nowa era polskiego buddyzmu, po zbudowaniu Stupy Cudów nie ma już od niej odwrotu. "Urośliśmy jak trawa", jesteśmy samodzielni i potrafimy wspólnie robić duże rzeczy. Jedną z nich była Przestrzeń Umysłu, seria imprez z okazji 25-lecia buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce.

Berlin

Maria Przyjemska
_________

Jeszcze niedawno pisałam dla DD o ośrodku w Berlinie. Nikt nie przypuszczał wtedy, że wkrótce pisać będę znowu. Tym razem o nowym, świeżo powstałym dla potrzeb spragnionej zmian sangi. Jej rozłam albo, jak kto woli, rozmnożenie ośrodków, spowodowała kombinacja wielu czynników. Oczywiście, wielkość miasta odgrywa tu ogromną rolę. Berlin to metropolia i dwa ośrodki są idealnym rozwiązaniem d...

Welcome to Bartołty

_________

Do wszystkich pomyślnych informacji spływających z różnych stron chcielibyśmy dołączyć jeszcze jedną: otrzymaliśmy właśnie warunki zabudowy naszego przyszłego ośrodka odosobnieniowego w Bartołtach Wielkich, w północno-wschodniej Polsce, (Warmia i Mazury, 20 km od Olsztyna).

Stupkalnis - Wzgórze stupy

Danas Kazlauskas i Mira Starobrzańska
_________

Stupkalnis położone jest 60 km od Siauliai i jest jedyną buddyjską posiadłością na Litwie. Dzięki Lamie Ole udało się kupić ten kawałek ziemi od lokalnego biznesmena w 1999 roku. 50 hektarów otwartej przestrzeni, z widokiem na jezioro, u podnórza góry w północno-wschodniej części Litwy. Spróbujcie to sobie wyobrazić… pół miliona metrów kwadratowych!

Ropki - warto jest medytować wspólnie

_________

Serdecznie zapraszamy na kursy medytacyjne
Dlatego, że warto jest medytować wspólnie. Poza tym, intensywna praca zawsze przynosi efekty. A nasi nauczyciele towarzyszą nam na ścieżce i są oczywiście świetni. Raz na jakiś czas możemy więc wyjechać z miasta i spoglądając na góry spróbować dostrzec swoją moc.

25 lat buddyzmu we Wrocławiu

Tadeusz Kaźmierski
_________

Choć 25 lat to zaledwie jeden procent z dwóch i pół tysiąca lat naszej historii, na krótkie podsumowanie nadaje się jak najbardziej.

Grupa w Grudziądzu

Wiesia Marczewska
_________

Wszystko zaczęło się w 1996 roku, gdy po usilnych poszukiwaniach świeżego światopoglądu, w końcu trafiłam na buddyzm. Na zaproszenie koleżanki z Warszawy przyjechałam do ośrodka w Kucharach, w którym właśnie gościł Tseczu Rinpocze. Spodobała mi się egzotyka buddyzmu i dobra energia otaczająca Rinpocze, przyjęłam więc Schronienie - dopiero później odkryłam niezwykłą spontaniczność i radość Lamy Ole.

Tam gdzie mieszkają tęcze

Paulina & Adam & Bartołty Team
_________

Bartołty Wielkie - otwarcie!!

Po roku nieustającej budowy opuściliśmy wynajęte gospodarstwo i wprowadziliśmy się do nowo-wybudowanego ośrodka. 16 maja odbyło się uroczyste otwarcie, innymi słowy parapetówa. Pierwszy raz usiedliśmy wszyscy do medytacji i nie mogliśmy uwierzyć, że miejsce w którym do tej pory przechowywaliśmy materiały budowlane zamieniło się w gompę.

Ośrodek w Budapeszcie

Zsusza Koszegi
_________

To było jak miłość od pierwszego wejrzenia

Rośniemy na Śląsku

_________

Katowice

Nowe ogromne miejsce w Katowicach jest już nasze! Z jednej strony trudne sąsiedztwo i deficyt przestrzeni, z drugiej dynamiczny rozwój sangi i silna chęć działania razem.

Tarnowskie Góry

Magda Lemur
_________

Medytujemy w symbiozie z wieloma istotami.

Miejsce wielkich osiągnięć

_________

Nasza Maszynowa - Poznań

Od niemającego początku czasu (czyli jakieś trzy lata) szukaliśmy miejsca na ośrodek, który przede wszystkim spełniałby rolę ośrodka miejskiego z prawdziwego zdarzenia.

The Stupa House Courier

Iwona Grochowska i Żwirek
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się