DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/o/(offset)/20

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Władywostok

Igor Popkow
_________

Posterunek buddyzmu europejskiego w Azji

Jeśli Petersburg jest naszą perłą na zachodzie Rosji, to Władywostok jest jej perłą na wschodzie. W przyszłości powstanie w tej okolicy wiele stup i miejsc do medytacji. Kiedy Chiny się rozpadną, a Korea Północna stanie się wolna, wielu ludzi przyjedzie tu i odniesie z tego pożytek. Musimy się pospieszyć z budową naszego tutejszego ośrodka, ponieważ ten czas wkrótce nastąpi.
(Z rozmowy z Lamą Ole Nydahlem)

Budujemy kolejną fabrykę wyzwolonych

Adam Jankiewicz
_________

Wszystko zaczęło się, jak zwykle w tym szlachetnym klubie – od idealizmu. I tak, jeden z naszych licznych przyjaciół, Darek, zdecydował się ofiarować Lamie Ole owoc swojego pracowitego pobytu na „saksach”. Parę hektarów ziemi, którą kupił kiedyś na Warmii wraz ze swoim kolegą.

Madryt

Joanna Ilczyk
_________

Obiecałam Wojtkowi i Kasi, że prześlę kiedyś jakiś materiał do „Diamentówki”. Miałam na myśli przekłady artykułów nauczycieli buddyjskich z Kolumbii i Meksyku. Przyznam szczerze, że nie przypuszczałam, że Kasia poprosi mnie o napisanie „raportu” z naszego ośrodka w Madrycie.

Olsztyn

Piotr Wierchowicz
_________

Olsztyn zasłużył sobie na nowe miejsce do medytacji! Kiedy poddasze Krzyśka stało się dla nas za ciasne oraz wola częstszego wspólnego praktykowania stawała się coraz silniejsza, nadszedł czas działania! Wkrótce z kilku ofert wynajmu jakiegoś sensownego lokalu, wypadło na piwnice o powierzchni ponad 50m2 pod domem kultury „Akces” na ul. Pana Tadeusza 6, kilka minut piechotą od dworca głównego i kilkanaście od centrum.

The Stupa House Courier

Jaś Wójcik
_________

Marchewkowe pole
Wizyta Karmapy Taje Dordże w Warszawie, okazała się wysoce stymulująca dla prac wykończeniowych w ośrodku. W celu przeprowadzenia prac specjalistycznych i zwiększenia tempa postanowiliśmy wynająć generalnego wykonawcę firmę „Gatto” zaprzyjaźnioną z naszymi prawnikami. Szef firmy pan Andrzej Niewiadomski okazał się wieloletnim mieszkańcem Woli. W czasie jednej z rozmów wyszło na jaw, że odwiedził Stupa House w czasie kiedy mieściła się tam łaźnia publiczna, a później budynek kojarzył mu się z pralnią i zapachem mydlin, a „marchewkowe pola rosły wokół mnie”.

Ośrodek w Braunschweig

_________

zwanym również Brunszwikiem w krajach sąsiednich
„Za 10 lat będziecie szczęśliwi, że ją kupiliście. To miejsce obudzi drzemiące w was olbrzymy. Należycie do takich ludzi, w których właśnie pod presją uaktywnia się prawdziwa moc”.

Elbląg w elitarnym towarzystwie

Andrzej Gołębiewski
_________

Po 12 latach naszego istnienia w Elblągu, sytuacja w najwyższym stopniu dojrzała już do tego, aby zacząć działać na własny rachunek. Przez te wszystkie lata korzystaliśmy ze szczodrości Klaudii, której chcieliśmy w tym miejscu gorąco podziękować za mieszkanie, z którego pozwalała nam do woli korzystać. Więc korzystaliśmy, co w krótkim czasie nieuchronnie musiało ściągnąć nam na głowy niepr...

Londyn wzięty

Paulina Czaja i Dominik Szweda
_________

„Często to najlepsi ludzie opuszczają swój kraj, aby żyć i pracować za granicą” - tymi słowami 14 listopada 2004 roku Lama Ole rozpoczął wizytę inaugurującą otwarcie drugiego ośrodka Diamentowej Drogi w Londynie. Spotkanie, w czasie którego pobłogosławił gompę, zwieńczyło okres dwóch miesięcy intensywnych poszukiwań. Okazało się bowiem, że nawet w tak dużym mieście nie jest wca...

Karelia

_________

Odosobnienie nad Ładogą

Gdańsk

Adam Jankiewicz
_________

Budowaliśmy, budowaliśmy i … wybudowaliśmy, hurra! Piąte urodziny naszego nowego ośrodka przy ul. Pomorskiej obchodziliśmy hucznie i zarazem uroczyście. Zeszło się ze sto pięćdziesiąt osób, grali DJ-rezydenci kultowego klubu z Sopotu, na tarasie mięso czujących istot, wyraźnie mających z nami związki, rumieniło się na grillu, a barman rozlewał do szklanek złocisty napój i przyrządzał kolorowe shoty. Radości co niemiara...

Ziemia w Malborku

Ka­sia Do­ma­lew­ska, Ja­rek Fal­kow­ski
_________

Na początku nie było ważne gdzie, potrzebowaliśmy tylko skrawka podłogi żeby można było swobodnie usiąść i razem pomedytować. Reszta nie miała znaczenia. Było nas niewiele, grupa przyjaciół. Ale nasze szeregi rozrastały się. Potrzebowaliśmy stałego miejsca i ustalonych godzin. Sympatyczny pokoik 17 m2 to był szczyt naszych marzeń. Tak był, ale trzy lata temu. Po którymś z wykładów podróżujących nauczycieli, kiedy nasze skromne lokum prawie pękło w przysłowiowych szwach, stwierdziliśmy, że nadszedł czas na zmiany.

W grodzie Kraka i Karola

Krakowska Sanga
_________

Jeśli dawno nie byliście w naszym ośrodku, to pewno nie wiecie, że przeżywamy metamorfozę. Nasz stary budynek, w którym mieściła się gompa, nie posiadał w swojej konstrukcji ani jednego kąta prostego, chociaż plan budynku wcale nie był oparty na zarysie koła.

Dharma w Beskidach

Wiadomości z dziedziny nieruchomości
_________

Cała historia zaczęła się, gdy dowiedzieliśmy się, że budynek, w którym wynajmujemy pokój na medytacje jest zadłużony wobec ZUS-u i że rozpoczęto już egzekucję długu. Po szybkiej i namiętnej dyskusji doszliśmy do wniosku, że jest to okazja i kupujemy poddasze. Wpłaciliśmy pierwszą kasę i poprosiliśmy Lamę Ole o wizytę w naszym ośrodku. Lama przyjechał, spodobało mu się, tyle, że w naturalny sposób mówił o nabyciu całego domu, co początkowo nas dziwiło z uwagi na nasze skromne wpływy. Tym niemniej po wnikliwej analizie prawno-księgowej, najbardziej korzystna dla nas okazała się właśnie ta opcja, a inne powoli wykruszały się z uwagi na różne problemy z ich realizacją.

The Stupa House Courier

Jaś Wój­cik
_________

5-tka na karku
Właśnie stuknęło nam 5 lat. Jednak intensywne przygotowania do kursu Marpy oraz do zakupu Hali spowodowały, że urodzinową fetę przesunęliśmy na marzec, po wizycie Lamy. Z najnowszych wydarzeń budowlanych. Jesienią ociepliliśmy Stupa House z zewnątrz i uszczelniliśmy dach, przez co zima stała się dla nas trochę łagodniejszym okresem. Lada dzień będziemy mieli własny prąd. Zima stanowiła też naturalną przerwę techniczno-regeneracyjną. Jednak, wnioskując po krzątaninie załogi, nowy sezon budowlany jest już blisko.

Stupa Oświecenia w Jutlandii

Yogi Walker alias Wojtek Choroszewski
_________

„Naszą główną drogą rozwoju jest Guru Joga. Identyfikację z umysłem Lamy można porównać do jazdy autostradą - każda chwila przeżyta w pełnej, otwartej świadomości jest sama w sobie celem podróży. Lama daje nam energię, jest elektryczną wtyczką, z której pobieramy prąd. Wzdłuż tej głównej drogi znajdują się punkty serwisowe, w których możemy sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu lub też dokonać niezbędnych napraw - sprawdzić poziom współczucia, rozwinąć mądrość czy też otrzymać niezbędny „zastrzyk” błogosławieństwa. W serwisach regulujemy śruby naszego poglądu wykonując medytacje Kochających Oczu, Tary, 15 Karmapy”

Cud nad Odrą

_________

Wrocław. 10 rano. Sobota.
Grupa ludzi żywo dyskutuje nad planami rozłożonymi na podłodze. Jesteśmy na poddaszu w samym centrum Wrocławia. Czterysta metrów kwadratowych powierzchni. To nasz nowy ośrodek. Jeszcze tu nie medytujemy, przed nami remont, ale oczami wyobraźni widzimy już jasną, nowocześnie urządzoną gompę.
Po długich poszukiwaniach odpowiedniego miejsca na gompę chcem...

The Stupa House Courier

Żwirek
_________

Historia ceramiki…
„Przez kilka lat wielu ludzi wkładało swoje serce, umiejętności i poświęciło najlepszy czas swojego życia, żeby zbudować naczynie - stupa house i teraz my możemy to naczynie wypełnić spotykając się i razem praktykujac” takimi słowami Rafał Olech zakończył ostatni, czerwcowy kurs nyndro w naszym ośrodku. Chętnie bym popolemizowal, ale nie sposób prz...

Biel-sko - Bia-ła Czę-sto-cho-wa Kra-ków War-sza-wa Wro-cław

Marek Rosiński
_________

Wygląda na to, że zaczęła się nowa era polskiego buddyzmu, po zbudowaniu Stupy Cudów nie ma już od niej odwrotu. "Urośliśmy jak trawa", jesteśmy samodzielni i potrafimy wspólnie robić duże rzeczy. Jedną z nich była Przestrzeń Umysłu, seria imprez z okazji 25-lecia buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce.

Berlin

Maria Przyjemska
_________

Jeszcze niedawno pisałam dla DD o ośrodku w Berlinie. Nikt nie przypuszczał wtedy, że wkrótce pisać będę znowu. Tym razem o nowym, świeżo powstałym dla potrzeb spragnionej zmian sangi. Jej rozłam albo, jak kto woli, rozmnożenie ośrodków, spowodowała kombinacja wielu czynników. Oczywiście, wielkość miasta odgrywa tu ogromną rolę. Berlin to metropolia i dwa ośrodki są idealnym rozwiązaniem d...

BOM (czyli boom) w Łodzi

_________

Historia rozpoczęła się dla nas w czerwcu 2001 roku, gdy z prywatnego mieszkania przekaz został przeniesiony do nowego i niezależnego lokum. Kilku zapaleńców odbyło wiele podróży do Urzędu Miasta zanim odnaleźli cenny skarb: odrzut z przetargu, miejsce, którego nikt nie chciał (cena wynajmu była niewygórowana). Nie byliśmy zdecydowani. Remont tej jaskini wydawał się zadaniem finansowo niew...