DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/o/(offset)/100

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Jogin z Żelaza

Leszek Misiek Nadolski
_________

Stowarzyszenie Przyjaciół Kuchar

Ślady większości zmagań z materią jakie toczyły tutaj kolejne „pokolenia" polskich buddystów, giną dzisiaj pod eleganckim makijażem tynków, farby i terrakoty, skutecznie pokrywającej jej smak. Jednak to miejsce, jak żadne inne w Polsce pamięta wszystko to, co możemy nazwać historią współczesnego buddyzmu.

Opole

Piotr Jankowski
_________

Po Opolu już od końca lat 70 grasowali pojedynczy buddyści zen. W 1987 zaczęło się „na poważnie" z Diamentową Drogą. Po sześciu latach regularnej praktyki zarejestrowaliśmy Ośrodek Lamy Ole.

Jest taki punkt na mapie

Wywiad z Lamą Ole, Caty i Tomkiem
_________

O Ośrodku Europejskim z nimi rozmawiał Tolek Sokołow

The Stupa House Courier

_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

... pozdrowienia z San Francisco

Małgorzata Pellarin
_________

O największym ośrodku Lamy Ole w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Tam, gdzie są nasze marzenia

_________

W styczniu w małym alpejskim miasteczku, Immenstadt w Bawarii, powiało świeżością. W sklepach, restauracjach, kawiarniach i na ulicach zaczęli pojawiać się mili, ludzie pytający o drogę na skróty do dawnego domu Pana Herza. „Masz na myśli ośrodek buddyjski przy Gut Hochreute?“, zapytał sprzedawca w sklepie z napojami, „Wiem gdzie to jest, ludzie stamtąd regularnie kupują u mnie wodę. To proste: jak miniesz jezioro, idź wąską ścieżką do prywatnej posesji na wzgórzu. Po pięciu kilometrach zobaczysz bramę do gospodarstwa rolnego i pięknego starego domu“.

Kupujemy ziemię z budynkiem na gompę w Gdańsku.

_________

Po wielu zmianach miejsca medytacji w Gdańsku mamy w końcu szansę na własny ośrodek. Możemy kupić działkę o powierzchni 1150 m2 wraz ze stojącym na niej domem (2.5 poziomu po ok. 80m2) . Lokalizacja: ul. Pomorska 41, blisko skrzyżowania Pomorska/Chłopska (Żabianka - Jelitkowo) . W domu, po krótkim remoncie, będzie można zacząć medytacje. Całość kosztuje ok. 60.000 dolarów (ok. 200.000zł) i...

Silver Lake Story

Ania Leszyńska
_________

Dla mnie wszystko zaczęło się podczas sierpniowego kursu w Kucharach na polu namiotowym podczas jednej z przerw między sesjami. Bartek pokazał kilku osobom prezentację ziemi w Żerdnie, którą chwilę później zaprezentował Lamie Ole.

Bartołty

Bartołty Team
_________

W maju obchodziliśmy trzecie urodziny ośrodka i nagle dotarło do nas, że jest to już piąty rok od kiedy rozpoczęliśmy budowę w Bartołtach. Jest co wspominać, bo był to okres przenikliwie radosnego wysiłku, bohaterstwa i wytrwałości bardzo wielu osób na wszystkich możliwych poziomach. Ten etap rozwoju ośrodka można porównać do praktyk oczyszczających dających solidną podstawę, na której wszystko wzrasta.

nowe miejsca Dharmy

_________

KRAKÓW

Dzięki wspólnym wysiłkom wszystkich członków krakowskiego ośrodka, dobiega w nim obecnie końca wstawianie pięknych okien i mocowanie parapetów. W tym roku planowane jest również ocieplenie dachu od wewnątrz i zamontowanie podbić sufitowych. Prawdopodobnie uda się również położyć podłogę w przedsionku sali medytacyjnej, mającej powierzchnię dwustu metrów kwadratowych.

Kraków o piętro wyżej

Karolina Czerwińska
_________

Większość polskich sangowiczów zna doskonale historię o tym, jak w 1976 roku, po otrzymaniu listu od Władysława Czapnika, Ole i Hannah Nydahl pojawili się niespodziewanie w małym mieszkaniu, znajdującym się przy wejściu do Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie. Była to ich pierwsza wizyta w Europie Wschodniej, a jej rezultatem – powstanie grupy Diamentowej Drogi.

Znamin

Thomas Friedman
_________

Ośrodek Odosobnieniowy na Zakarpaciu w Zachodniej Ukrainie
„Tutaj nie ma potrzeby przygotowywać się do medytacji. Tu po prostu siadasz i medytujesz” – tymi słowami Lama Ole rozpoczął kurs poła w 1996 roku niedaleko Użgorodu.

Beskidzka Wadżrajana

Piotr Jankowski
_________

Wisłok Wielki i Wysowa, nowe buddyjskie miejsca w Polsce

Ośrodek w Zagórzanach

Załoga Zagórzan
_________

26 lipca 2007 roku Związek Buddyjski został właścicielem pięknej posiadłości w Zagórzanach. Na buddyjskiej mapie Polski przybyło zapewne znane Wam miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, z ogromnym potencjałem.

East Side Mandala

East Side Mandala team
_________

Jako centrum województwa lubelski ośrodek jest też centrum „Wschodniej Mandali”. Tu przyjaciele z całego regionu spotykają się na wykładach podróżujących nauczycieli, kursach medytacyjnych oraz prywatnie. Własne miejsce pomoże utrwalić i zabezpieczyć naszą dotychczasową pracę i otworzy wiele nowych możliwości. East Side Mandala.pl to projekt, którego celem jest zdobycie miejsca na ośrodek w Lublinie. Dzięki temu miejscu więcej osób będzie mogło wejść w kontakt z naukami buddyjskimi i skorzystać z ich bogactwa.

Ośrodek Europejski

Wywiad z Romanem Lausem
_________

Wiosna 2007

Kolejny krok

Grupa moreEC
_________

O planach rozbudowy Europe Center – stan rzeczy na luty 2012 roku

_________

Buddyjskie oświecenie, o którym mówię, osiągamy w ten właśnie sposób, ale praktykując inne religie możesz osiągnąć inne rodzaje oświecenia. Naprawdę myślę, że inne religie dadzą ci to, co przyrzekają, ponieważ wszystko jest umysłem, a on nie jest przez nic ograniczony. Jednak, jak już mówiłem wcześniej, istnieją różnice pomiędzy stanami osobowymi, a pozaosobowymi. Istnieje różnica między s...

_________

Dopóki nie osiągniemy oświecenia umysł funkcjonuje jako osiem różnych świadomości. Pięć z nich związanych jest z naszymi zmysłami, ze słuchem, dotykiem, węchem itd. Szósta jest jakby świadomością "policyjną" - biega za pozostałymi pięcioma sprawdzając, co się dzieje. To ona odkrywa, że jesteśmy teraz w Kucharach i którzy z przyjaciół są tu razem z nami. Siódma świadomość to świad...

Oddanie i otwartość

Lama Ole Nydahl
_________

Cechą odróżniającą Diamentową Drogę od pozostałych szkół buddyzmu tybetańskiego jest szczególnie żywy przekaz od nauczyciela do ucznia. Widać to bardzo wyraźnie na przykładzie mahasiddhów, takich jak indyjscy mistrzowie Naropa i Maitripa, czy Marpy, który sprowadził buddyzm świecki do Tybetu, oraz jego głównego ucznia, Milarepy. Tutaj nauczyciel sam w sobie stanowi drogę rozwoju. On lub ona jest źródłem inspiracji, daje metody i poczucie zaufania, że osiagnięcie celu jest możliwe. Jak mawiał Kalu Rinpocze: "Kiedy nauczyliście się wszystkiego od Lamy, wasz umysł jest nieoddzielny od jego umysłu."